Wiadomości
przyjaznyzabrzeg.pl
Tegoroczną imprezę pod hasłem Ligota Folk rozpoczęły w sobotę 8 czerwca występy Zespołu Regionalnego „Zabrzeg” oraz goszczącej w naszej gminie włoskiej grupy folklorystycznej „Compagnia Il Cilindro” z Cortony – partnerskiego miasta Czechowic-Dziedzic.
Z wyjątkowo ciepłym przyjęciem publiczności spotkał się zwłaszcza wspólny występ obu zespołów, w czasie którego jedni drugich uczyli swoich regionalnych tańców. Do wspólnego - integrującego tańca zaprosili również publiczn1ość. Wszyscy wyśmienicie się bawili i rozumieli - pomimo, że nie wszyscy Polacy znali włoski, a nie wszyscy Włosi polski.
Taniec zintegrował wszystkich. W ostatnim dniu pobytu włoskiej grupy w naszej gminie, Urząd Miejski Czechowice-Dziedzice wraz ze Stowarzyszeniem „Przyjazny Zabrzeg” oraz Panem Sołtysem wspólnie ugościli roztańczoną i rozśpiewana grupę na terenie naszego Sołectwa. Wspólne biesiadowanie z muzyką i tańcami zakończyło pobyt włoskiej grupy w Polsce.