Wiadomości
przyjaznyzabrzeg.pl
W okresie od 09.02.2019r. do 16.02.2019r. 35 członków Regionalnego Zespołu „Zabrzeg” wraz z opiekunami przebywało na zgrupowaniu-zimowisku w Ośrodku Wypoczynkowym Jodła w Zawoi.

W trakcie zgrupowania członkowie zespołu pracowali nad nowym programem artystycznym, a także dopracowywali ten, który posiadają już w repertuarze. Jednak nie tylko śpiewali i tańczyli, program zimowiska był bowiem bardzo bogaty. W trakcie naszego pobytu w Zawoi mieliśmy okazję uczestniczyć w warsztatach rękodzielniczych. Dzieci malowały na szkle, tworzyły figurki z siana, malowały drewnianego ptaszka, robiły etui na telefon – saszetki lub maskotki – owieczki. Miały również warsztaty z instruktorem tańca oraz spotkanie kapela góralską, w czasie którego mogły wysłuchać opowieści o Babiej Górze, Bacy, Harnasiu i innych historiach związanych z okolicą Zawoi.

Członkowie grupy mieli okazję zwiedzić Zawoję, w czasie wolnym zakupili pamiątki z pobytu, uczestniczyli w grach terenowych oraz w zorganizowanym dla nich kuligu z pochodniami. Udało nam się także cieszyć aurą zimową w trakcie zabaw na śniegu. Pobyt w Zawoi pozwolił także grupie na spędzanie czasu na wspólnych grach i zabawach integracyjnych. Dzieci brały udział w konkursie na najpiękniejszą kartkę walentynkową i najlepszą piosenkę o zimowisku w Zawoi. Członkowie Zespołu przygotowali również „Mam Talent” –gdzie najmłodsi członkowie Zespołu prezentowali przygotowane przez siebie piosenki, umiejętności sportowe, choreografie taneczne oraz zdolności satyryczne. Starsza grupa rywalizowała ze sobą w konkurencjach w ramach atrakcji „Duety do mety” oraz „Tańca z gwiazdami”. Dla zwycięzców przewidziano atrakcyjne nagrody. W trakcie naszego pobytu w Zawoi mieliśmy wizytację z kuratorium oświaty i sanepidu, obydwie jednostki nie miały zastrzeżeń co do organizacji naszego wypoczynku. Do domu wszyscy wrócili choć nieco zmęczeni – bardzo szczęśliwi i zadowoleni. Trwają już także rozmowy o organizacji letniego wypoczynku. Zgrupowanie zostało sfinansowane ze składek rodziców oraz dzięki wsparciu Miejskiego Domu Kultury w Czechowicach–Dziedzicach oraz Stowarzyszenia Przyjazny Zabrzeg.